Francie 2006

19.1.07

Toulouse

Místo činu jsme již opustili, tak můžem trochu přiblížit, co jsme v Toulouse vlastně objevili a čím nás oslovilo.

Tak tedy, Toulouse ó Toulouse!

Poloha: zeměpisná šířka: 43°36'16"N
Délka: 1°26'33"E
Rozloha: 118,3 km²
Výška 141 m n. m.
Počet obyvatel: 600 000
Denní produkce psích lejn: 350 000 t ( zdroj 20minutes-solidní plátek)
Odkazy: www.toulouse.fr
http://fr.wikipedia.org/wiki/Toulouse
http://www2.ac-toulouse.fr/eco-belbeze-union/otoulous.au

Toulouse je sídelním městem departementu Haute-Garonne a zároveň celého regionu Midi-Pyrénées, je též nejvýznamnějším střediskem leteckého a kosmického průmyslu v Evropě.Od rodného města vzdáleni na 1 137 Km vzdušnou čarou by naše cesta trvala, za předpokladu nepřetržité vycházkové chůze, přibližně přes 200 hodin. To je jeden z hlavních důvodů našeho delšího odloučení od lidiček nám blízkých v Čechách.

Jak jste si mohli všimnou a spolu s vámi i mnoho holubů, co přes den přeletělo nad našimi hlavami, školní areál UT1 je zasazen do historického centra města poblíž Garony. Budovu IEP (zelená zn.) nalezneme nedaleko kolejí Arsenal (červená zn. - tam jsme bydleli). Bydlení v centru je nesporná výhoda, především proto, že cesta kamkoliv vám trvá 10 minut.

Typickou vlastností města toulouse je stavební materiál- cihla- díky které si město vysloužilo přívlastek La ville rose (= růžové město), nejen díky větší koncentraci opačně orientovaných chlapců v růžových tričkách. Místní obyvatelé se rozhodli šetřit na omítkách, až se to nějak zažilo a hle...dnes je to samozřejmostí. Všude jen samé cihly!


0 Comments:

Post a Comment

<< Home